SYNDIKÁT NOVINÁŘŮ PRAHY A STŘEDOČESKÉHO KRAJE

NAŠE PROJEKTY

PŘIPRAVUJEME  

Workshop na téma "Novináři a informování o problematice sluchově postižených / Sluchově postižení v médiích"

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi.

Ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla.

Chcete podpořit tento workshop? Detailní informace o tom, jak můžete pomoci, naleznete ZDE.  

PŘIPRAVUJEME 

Workshopy o specifických podmínkách práce zahraničních novinářů ve vybraných zemích světa 

Každá země má svá specifika. A týká se to i práce zahraničních novinářů v jednotlivých zemích. Proto pro české novináře připravujeme sérii workshopů, která je seznámí s podmínkami jejich možného působení ve vybraných zemích světa. 

Vzhledem k relativně vysokým nárokům na finanční a organizační zabezpečení těchto workshopů, nejsme schopni podobné akce pořádat bez výrazné podpory sponzorů. Chcete sponzorovat některý z těchto workshopů prezentovat vaši společnost? Kontaktujte nás ZDE

PROBÍHAJÍCÍ PROJEKT 

Monitoring útoků a nenávistných výroků vůči novinářům a médiím na sociálních sítích a v diskusích na internetu

Zaznamenali jsme neúměrný nárůst verbálního násilí ve veřejném prostoru, především na sociálních sítích a v internetových diskusích. Diskutující ztrácí prakticky veškeré zábrany a dochází k jejich radikalizaci. Proto monitorujeme výhrůžky a nenávistné výroky vůči novinářům a médiím. Pokud některé z nich dosáhnou takové intenzity, aby naplnily skutkovou podstatu některého z trestných činů, budeme naše poznatky předávat k řešení příslušným orgánům.

Chcete podpořit projekt monitoringu nenávistných výroků vůči novinářům a médiím na sociálních sítích a v diskusích na internetu? Detailní informace o tom, jak můžete pomoci, naleznete ZDE. 

PROBÍHAJÍCÍ PROJEKT

Sociální rehabilitace novinářů-seniorů

Každá profesní organizace by se měla umět postarat o své členy, kteří z důvodu pokročilého věku a různých zdravotních komplikací již nemohou vykonávat své povolání v rámci běžného pracovního poměru. Je těžké opustit profesi, kterou mnozí z nás považují za své povolání a poslání. Proto se v rámci našich možností snažíme pro naše kolegy, novináře - seniory, hledat smysluplnou činnost, která by je uspokojovala, a která by  v ideálním  případě mohla pomoci zlepšit  jejich mnohdy neuspokojivou finanční situaci.

Chcete podpořit projekt sociální rehabilitace novinářů - seniorů?  Nabídněte jim smysluplnou činnost, např. při tvorbě a redigování příležitostných publikací či při přípravě on-line obsahu. V případě zájmu o spolupráci nás kontaktujte ZDE.

REALIZOVANÝ PROJEKT / duben - květen 2019

Kurz základů žurnalistiky a tvůrčího psaní pro seniory

Ve spolupráci s neziskovou organizací Domus Vitae, která provozuje komunitní centrum "Domeček," jsme uspořádali kurz základů žurnalistiky a tvůrčího psaní pro seniory. Pilotního projektu, zaměřeného mimo jiné i na podporu vzdělávání seniorů v oblasti mediální gramotnosti, se kromě zájemců z Prahy 7 a přilehlých městských částí zúčastnili také posluchači ze Středočeského kraje. Další z kurzů v rámci této spolupráce plánujeme uskutečnit v říjnu 2019.

Na základě konkrétního požadavku jsme schopni zajistit uspořádání kurzu základů žurnalistiky a tvůrčího psaní, a to jak pro skupiny, tak i pro jednotlivce. V případě zájmu nás kontaktujte ZDE.